U vra për një parking, familjarët e shqiptarit: Fëmijët nuk e dinë si vdiq, po vuajnë shumë…

Pas vrasjes së 39-vjeçarit shqiptar në Greqi për një parking nga fqinji i tij grek pas gati një muaj nga humbja e të afërmit të tyre kanë dhënë një deklarate familjarët.

Në një intervistë për mediat greke, bashkëshortja e 39-vjeçarit ka treguar tronditjen që kanë përjetuar ajo së bashku me tre fëmijët e saj.

Ajo më tej ka zbuluar se fëmijët nuk e dinë mënyrën se si babai i tyre ka ndërrua jetë.

“Fëmijët e dinë që babi ka ikur, por jo si, sepse unë nuk jam gati. Ishte e çuditshme, sa herë ai puthte fëmijët dhe na përshëndeste, atë ditë na puthi dhe tha ‘shihemi përsëri në mbrëmje’, gjë që nuk ndodhi kurrë,” u shpreh e veja.

“Me kalimin e kohës mungesa e tij në shtëpi është gjithnjë e më e dukshme, I vogli sa herë shkon në shtrat për t’u shtrirë thotë “dua babin jo foton e tij”. Është shumë e vështirë për fëmijët,” rrëfeu vështirësinë e saj gruaja që pas humbjes së bashkëshortit.

Vëllai i 39-vjeçari gjithashtu ka folur në lidhje me ngjarjen ku ka rrëfyer ditët e vështira që kanë kaluar.

“Ai ishte shoku im më i mirë, babai im. Ishte gjithçka për mua”, tha vëllai i 39-vjeçarit.

Ai më tej u shpreh Vangelis nuk kishte lënduar kurrë askënd dhe se kujdes për familjen e tij.

“Ai shkonte në punë nga ora 8 e mëngjesit deri në 9 të natës për të ushqyer fëmijët e tij. Më mungon buzëqeshja e tij,” shprehu me dhimbje vëllai i të ndjerit.

Related Posts

Çfarë ndodhi? Shpërthen në flakë aeroporti në…

Të gjitha fluturimet në Aeroportin Luton të Londrës janë pezulluar deri në mesditë pas shpërthimit të një zjarri në një parking të sapondërtuar aty. Si pasojë e…

“100 Euro për takim në shtëpinë time”, adoleshentët që mashtruan 150 veta në Tiranë(Video)

Tiranë/Finalizohet nga Sektori për Hetimin e Krimeve Kibernetike të DVP Tiranë, operacioni policor i koduar “Takimi”. Përvetësuan shuma të ndryshme parash, nëpërmjet mashtrimit kompjuterik, duke hapur llogari…

Studentët e Mjekësisë para Ministrisë së Arsimit/ Bllokojnë rrugën, ja detaji që bie në sy gjatë protestës së sotme

Edhe këtë të mërkurë studentët e Mjekësisë kanë dalë në protestë. Ata janë vendosur tashmë para Ministrisë së Arsimit, teksa kanë bllokuar edhe rrugën. Me thirrjet “Ministria…

“Taksirati im që më ndodhin të gjitha para kamerave”/ Megi Pojanit i ndodh e papritura në tapetin e kuq

Megi Pojani ka qënë një ndër personazhet publik që ka kaluar në tapetin e kuq të premierës së filmit, “Në Kuadër të Dashurisë”, duke shkëlqyer me veshjen…

U kallëzua penalisht në SPAK për shpërdorim detyre, reagon menjëherë…

Ish-zv.kryeministri Arben Ahmetaj ka reaguar nga arratia pasi u kallëzua penalisht në Prokurorinë e Posaçme Anti-Korrupsion për shpërdorim detyre. “Akti II i tragji-komedisë së politiko-drejtësisë: Dosja “Buka”…

Mund të mbetesh shtatzënë pa kryer marrëdhënie s*ksuale? Gjinekologu tregon rastin e rrallë

Gjinekologu Shkëlqim Balili, i bërë i njohur për publikun me deklaratat e tij paksa kontroversiale, ka qenë i ftuar në emisionin “Shije shtëpie” ku ka folur për…

Leave a Reply