Çfarë ndodhi? Shpërthen në flakë aeroporti në…

Të gjitha fluturimet në Aeroportin Luton të Londrës janë pezulluar deri në mesditë pas shpërthimit të një zjarri në një parking të sapondërtuar aty. Si pasojë e flakëve pesë persona u dërguan me urgjencë në spital duke vuajtur nga thithja e tymit.

Shërbimi i Zjarrfikësve dhe Shpëtimit në Bedfordshire deklaroi një operacion të madh për fikjen e zjarrit me 15 makina zjarrfikëse në tokë dhe tre avionë nga ajri pasi flakët u përhapën edhe në ndërtesën ngjitur.

Alarmet e automjeteve dhe shpërthime të forta u dëgjuan ndërsa makinat u dogjën një nga një, ku një dëshmitar epërshkruan shpejtësinë në të cilën flakët shpërtheu në katin e sipërm të parkingut të sapondërtuar si ‘të pabesueshme’.

Ndërtesa e parkimit të makinave në Terminalin 2 të Lutonit është shembur pjesërisht, konfirmoi Shërbimi i Zjarrfikësve dhe Shpëtimit në Bedfordshire, ndërsa ekuipazhet po punojnë për të vënë nën kontroll flakët.

Pasagjerët që presin të fluturojnë nga Luton janë zgjuar me lajmin se fluturimet e tyre janë anuluar.

Related Posts

“100 Euro për takim në shtëpinë time”, adoleshentët që mashtruan 150 veta në Tiranë(Video)

Tiranë/Finalizohet nga Sektori për Hetimin e Krimeve Kibernetike të DVP Tiranë, operacioni policor i koduar “Takimi”. Përvetësuan shuma të ndryshme parash, nëpërmjet mashtrimit kompjuterik, duke hapur llogari…

U vra për një parking, familjarët e shqiptarit: Fëmijët nuk e dinë si vdiq, po vuajnë shumë…

Pas vrasjes së 39-vjeçarit shqiptar në Greqi për një parking nga fqinji i tij grek pas gati një muaj nga humbja e të afërmit të tyre kanë…

Studentët e Mjekësisë para Ministrisë së Arsimit/ Bllokojnë rrugën, ja detaji që bie në sy gjatë protestës së sotme

Edhe këtë të mërkurë studentët e Mjekësisë kanë dalë në protestë. Ata janë vendosur tashmë para Ministrisë së Arsimit, teksa kanë bllokuar edhe rrugën. Me thirrjet “Ministria…

“Taksirati im që më ndodhin të gjitha para kamerave”/ Megi Pojanit i ndodh e papritura në tapetin e kuq

Megi Pojani ka qënë një ndër personazhet publik që ka kaluar në tapetin e kuq të premierës së filmit, “Në Kuadër të Dashurisë”, duke shkëlqyer me veshjen…

U kallëzua penalisht në SPAK për shpërdorim detyre, reagon menjëherë…

Ish-zv.kryeministri Arben Ahmetaj ka reaguar nga arratia pasi u kallëzua penalisht në Prokurorinë e Posaçme Anti-Korrupsion për shpërdorim detyre. “Akti II i tragji-komedisë së politiko-drejtësisë: Dosja “Buka”…

Mund të mbetesh shtatzënë pa kryer marrëdhënie s*ksuale? Gjinekologu tregon rastin e rrallë

Gjinekologu Shkëlqim Balili, i bërë i njohur për publikun me deklaratat e tij paksa kontroversiale, ka qenë i ftuar në emisionin “Shije shtëpie” ku ka folur për…

Leave a Reply