Të bardhë apo të zezë? Sipas ekspertëve kjo bukë është më e…

Kur bëhet fjalë për bukën gjthmonë jemi në dilemë nëse duhet ta konsumojmë të bardhë apo të zezë, për shkak se i frikësohemi faktit se mos shtojmë…

Kujdes! Konsumimi i tepërt i kripës shkakton këto sëmundje…

Nuk mjafton vetëm të reduktojmë sasinë e kripës që konsumojmë, është gjithashtu e rëndësishme të ndërgjegjësojmë për këtë çështje edhe ata që na rrethojnë, sepse konsumimi i…

Autobusi merr përpara kalimtarët, raportohet për…

Tre persona humbën jetën dhe një u plagos rëndë në qytetin e Kadizit, në jugperëndim të Spanjës, kur u përplasën nga një autobus, drejtuesi i të cilit…

Më i suksesshmi i momentit, Luizi fjalë zemre për fansat: Më ndryshuat jetën, do doja…

Nga tapeti i kuq, protagonisti i filmit “Në Kuadër të Dashurisë” Luiz Ejlli, ia ka dedikuar të gjithë suksesin fansave të tij. Në disa fjalë drejtuar njerëzve…

Këmbimi valutor 10 tetor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar një dollar amerikan blihet me 99. 4 lekë dhe shitet me 100.4 lekë. Ndërkohë monedha evropiane euro blihet me 105 lekë…

Mijëra jetë të shpëtuara nga “Iron Dome”/ Si…

Pasi grupi militant palestinez Hamas nisi një numër të madh raketash drejt Izraelit, vendi u mbështet përsëri tek sistemi i mbrojtjes kundër raketave “Iron Dome”. Sipas CNN,…

Tërmet i fuqishëm ‘shkund’ këtë vend, ja sa ishte magnituda…

Sllovakia është goditur sot nga një tërmet me magnitudë pesë ballë i shkallës Rihter. Epiqendra e tërmetit ishte 18 kilometra larg qytetit Humena në lindje të vendit,…

E Fundit : Nga sot, Turqia e merr drejtimin e…

Nga sot trupat paqeruajtëse të KFOR-it në Kosovë do të udhëhiqen nga Turqia. Për këtë sot do të bëhet ndërrimi i komandës së KFOR-it në mes të…

“Kam ardhur nga Milano!”, fansat “çmenden” për një…

Mbrëmjen e djeshme është zhvilluar premiera e filmit më të pritur nga gjithë shqiptarët, “Në kuadër të dashurisë” ku protagonist është fituesi i BBV, Luiz Ejlli. Për…

Përgjimet e nxorën zbuluar/ Shefi i policisë “shëtiste” me makinë bosin e…

Zbardhen detaje të reja nga operacioni që u finalizua pasditen e djeshme në Fushë Kuqe ku u arrestua shefi i komisariatit të Kurbinit, Dritan Metaj. Nga të…