Categories
Uncategorized

Çaji i kesaj luleje te njohur do t’ju ndihmoj për të rritur kujtesën, zvogëluar stresin, gjithashtu largon pagjumësin

Caji Jasmine ka kohë që përdoret në Kinë që nga antikiteti. Ajo ka vetitë qetësuese që favorizojnë rimëkëmbjen e shumë pabarazive emocionale që shqetësojnë mendjen.

Është efektive në luftimin e pagjumësisë dhe vepron si një qetësues natyror duke reduktuar stresin dhe duke përmirësuar gjendjen shpirtërore.

Është nxitës sepse stimulon organet seksuale femërore duke shmangur dhimbjet menstruale.

Aktivizon qarkullimin e gjakut dhe ju jep energji. Përveç kësaj, ajo favorizon tretjen.

Ky çaj rregullon energjinë e trupit, pasi në kohëra të ftohta mban qëndrueshmëri të temperaturës dhe në të ngrohtë, rregullon temperaturën për të qenë diuretik.

Rekomandohet të pini një gotë në ditë pas drekës për një javë.

Si ta përgatisni:

Në një tenxhere shtoni 5 gjethe jasemin, një degë rozmarinë dhe lërini për 10 minuta. Pasi kanë marrë një valë hiqeni nga zjarri dhe ëmbëlsoheni me pak mjaltë.

Mos shpenzoni në ilaçe të shtrenjta. Ato natyrore janë gjithmonë më të mira.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *