Categories
Uncategorized

Sot hapet tuneli i Llogarasë, kryeministri Rama: Vepër historike që do të ndryshojë përgjithmonë udhëtimet drejt jugut

Këtë të premte, do të hapet tuneli i Llogarasë.Kryeministri Edi Rama ka publikuar sot një foto nga tuneli i Llogarasë.

Në një postim në rrjetet sociale, kreu i shtetit e konsideroi tunelin si një një vepër historike.

Sot është dita kur tuneli do të hapet, ndërsa pritet që të shkurtojë distancën nga Dukati në Palasë nga 30 minuta në vetëm 7 minuta dhe do të ketë një gjatësi prej afro 6 kilometrash.

Postimi i Ramës:

“MIRËMËNGJES 😊
dhe me tunelin e Llogarasë, një nga veprat historike që do të ndryshojë përgjithmonë udhëtimin drejt jugut, ju uroj një ditë të mbarë🙏”, shkruan Rama.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *