Categories
Uncategorized

Asnje pike shiu nga sot e ne vazhdim: Ja kur pritet qe termometri te shenoj 40 grade

Meteorologia e njohur Tanja Porja na ben me dije disa detaje rreth motit se si pritet te jete pas gjithe ketyre diteve me shi.

Ajo ka thene se per te gjithe ju qe momentalisht gjendeni ne plazh nuk do te kete asnje pike shiu per ditet ne vijim.

Termometri duke filluar nga dita e sotme e ne vijim do te pesoje nje rritje te ndjeshme te temperaturave.

Java tjeter do te sjell temperaturat 40 grade celcius ne territorin tone.

Sic dhe meteorologia e njohur e kishte lajmeruar me pare qe 10 diteshi i pare i muajit Korrik do te sillte temperatura mbi 40 grade.

Deri diten e shtunen do te kemi cdo dite nje rritje prej 2 grade te temperaturave.

Vranesirat e lehta dhe kalimtare do te na shoqerojne diten e premte, te shtune dhe te diele.

Pas te dieles kemi nje ndryshim drastik te motit dhe te temperaturave.

Vlen te theksohet fakti qe temperaturat e larta qe pritet te vijne pas te henes, eshte nje nga periudhat me te mira te cilat mund ti shfrytezoni per bregdet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *