Categories
Uncategorized

Per barkun e fryre mund te perdornì kete trajtìm 1 dìtor duke perdorur nga mengjesì

Fryrja e stomakut është ënjtje me dhimbje në zonën e barkut, e cila mund të shkaktohet kur hani diçka me të cilën nuk pajtohet trupi juaj.

Metodat për trajtimin e këtij fenomeni fillojnë nga konsumimi i ushqimeve të caktuara e deri te konsumimi i shumtë i ujit.

Ja cfarë vakte të konsumoni për të eliminuar këtë problem:

Mëngjes

Kos me dithëra dhe 1 filxhan manaferra ose 2 vezë të ziera dhe 1 filxhan manaferra.

Mes mëngjesit dhe drekës

1 grusht arra dhe 1 portokalli ose disa shkopinj selino dhe 2 lugë çaji gjalpë kikiriku.

Drekë

Sallatë: 2 gota të mëdha me perime, 1 kastravec, 2 domate, 2 karrota të vogla, 1 avokado, 1 vezë të zierë, një lugë çaji fara (luledielli, kungull ), vaj, limon, uthull.

Vakt për pasdite

200 ml kos me kanellë ose

Një filxhan me copa kastraveci dhe kopër të freskët, të kombinuara me dy lugë kos.

Darkë

Peshk i pjekur, spinaq i gatuar me vaj ulliri dhe hudhër, perime të pjekura (patate, karrota, panxhar)

Konsultohuni me mjekun për të vërtetuar që këto produkte nuk ju bëjnë reaksion.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *