Categories
Uncategorized

Trajtìmì ì lìre dhe pa shume kosto per rrudhat: Lìmon dhe sode buke, perdorenì 3 here ne jave

Me kalimin e kohës, papërsosmëritë e fytyrës bëhen më të dukshme, dhe më të dukshmet janë rrudhat. Megjithëse është e pamundur që ato të largohen plotësisht, është e mundur të parandalohet shfaqja e tyre.

Ne do t’ju sugjerojmë një maskë me sodë buke që është shumë efektive kundër rrudhave. Përgatitja dhe aplikimi janë shumë të thjeshta, megjithatë ju sugjerojmë që t’i ndiqni me kujdes udhëzimet.

Përbërësit: dy lugë sodë buke, 3 lugë ujë mineral natyral, 1 limon, pak mjaltë dhe vaj ulliri.

Përzihet uji me sodë buke për të marrë një përzierje homogjene, pastaj shtoni disa pika vaj limon, një majë luge mjaltë dhe vaj ulliri, duke vazhduar ta përzieni.

Aplikojeni në të gjithë fytyrën, duke u përpjekur të shmangni kontaktet me sy. Lëreni të veprojë për rreth 15-20 minuta, pastaj shpëlajeni me ujë të bollshëm.

Aplikojeni këtë maskë para se të flini, 3 herë në javë, për të eliminuar rrudhat e fytyrës./ Burimi – www.rimedio-naturale.it/Psikologjia

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *