Categories
Uncategorized

Disa nga pastrimet qe duhet ti beni hekurit ne menyre qe te mos u ngjiten rrobat dhe te zgjas sa me teper

Nese hekuri juaj ka ende mbetje te ngjitura ne te dhe mezi hekuros ka ende zgjidhje.

Por edhe nese eshte i paster por s`nxjerr avull ka nje menyre per ta rregulluar.

Si fillim me hekurin e ngrohte merrni te hekurosni disa copa te pmbukta ose peshqiri koton. Kjo si fillim sherben per te hekur mbeturinat.

Kur hekuri nuk nxjerr avull dhe eshte bllokuar:

Ju duhet te pergatisni vete nje perberje me sode buke dhe uthull te bardhe. Nje mase uthull dhe nje mase uji e perzieni dhe e shtoni ne gropezen ku futet uji.

Tani gradojeni tek pambuku dhe rriteni shpejtesine ne 3 te avullit duke hekurosur mbi rroba derisa te mbaroje e gjithe perzierja dhe nuk ka nevoje per shpelarje.

Ndersa per hekurin ku ka ngjit dicka duhe te keni nje pecete me nje perzierje uje dhe nje kripe e me te te ferkoni hekurin tek pjesa e pllakes nga poshte.

Cili eshte rekomandimi juaj ne rast nese keni probleme me hekurin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *