Categories
Uncategorized

Duket sikur eshte 30 vjece: 5 gjerat qe e kane ndihmuar 70 vjecaren per kete fytyre rinore

Nje gjyshe 70 vjecare ka habitur te gjithe per lekuren e fytyres e saj. Edhe pse eshet 70 vjec fytyra e saj duket si nje 30 vjecare.

Ajo ka lëkurën më të shkëlqyeshme dhe më të shëndetshme qe mund te kete nje gjyshe 70 vjecare.

Ajo ka treguar sekretet per nje fytyre pa rrudha dhe te re.

1. Ajo tha qe nuk kam ngren asnjehere mish derri dhe yndyrna shtazore.

2. Ha cdo dite fruta dhe perimi te stines.Shumica e pjatave të saj janë perime me rrënjë, perime të fermentuara ose perime që zihen në avull dhe lyhen me vaj susami.

3. Ajo rekomandon të hani ushqime që janë të pasura me kolagjen, si peshku dhe ushqimet e detit.

4. 70 vjecarja shkon 3 here ne jave ne palester pasi ajo rekomandon të stërviteni sepse kjo bën që gjaku juaj të qarkullojë dhe është vërtet e mirë për lëkurën tuaj.”

5. Perdorni krem hidratues per nje fytyre pa rrudha u shpreh gjyshja 70 vjecare. shiko.news

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *