Categories
Uncategorized

Largohen rreshjet dhe rikthehet i nxehti afrikan: Ja kur pritet te vij sipas meteorologes

Sipas sinoptikanes RezartaXhakollari diten e sotme do te kemi impaktin e nje fronti te ftohte duke shkaktuar reshje, e stuhi ne te gjithe vendin

Duke u shoqeruar me nje renie te temperaturave me 6 grade krahasuar me diten e djeshme.

Gjithashtu do te kemi dhe nje ere me intensive.

Neser fenomeni do te jete me i reduktuar ne oret e para te mengjesit pritet ne pjesen veriore te vendit por situata pritet drejt motit te kthjellet.

Ne pjesen me te madhe te vendit edhe pse vala afrikane akoma nuk do te jete prezente edhe diten e neserme.

I nxehti afrikan rikthehet te shtunen dhe te dielen, temperaturat pritet te rriten serish deri ne 38 grade.

Korriku nderkohe pritet edhe me reshje edhe me nxehtesi kjo sipas parashikimeve afatgjata.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *