Categories
Uncategorized

Per kolesterolìn dhe presìonìn e larte mjafton te konsumonì një lugë nga kjo përzìerje para mëngjesìt dhe darkës

Nëse kombinoni përbërësit e mëposhtëm mund të përfitoni një përzierje shumë të fuqishme dhe të dobishme, që mund të përdoret për të trajtuar sëm undje të shumta duke përfshirë këtu kolesterolin dhe presionin e lartë të gja kut.

Përbërësit e nevojshëm:

1 hudhër (e grirë);

1 lugë gjelle lëng limoni;

1 copë rrënjë xhenxhefil të freskët;

1 lugë gjelle uthull molle;

1 lugë çaji mjaltë;

Përgatitja: Përzieni të gjithë përbërësit. Në qoftë se vendosni të bëni një sasi më të madhe nga kjo përzierje, mbajeni në frigorifer deri në 5 ditë.

Si ta konsumoni:

Merrni një lugë nga kjo përzierje para mëngjesit dhe darkës, mos e konsumoni më shumë se tre herë në ditë.

Do të vëreni rezultate pozitive pas një jave nga konsumimi i këtij ilaçi. Nivelet e kolesterolit do të ulen dhe presioni i gja kut do të normalizohet.

Para se ta përdorni këtë recetë, nëse jeni i sëm urë kro nik, është mirë të konsultoheni me mjekun tuaj!

Burimi: Healthy Food House

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *