Categories
Uncategorized

Tharja shpesh e gjuhes tregon sìpas specìalìstìt te njohur qe ky organ ka nevoje

Mëlçia është organ mi ste rioz. Ajo nuk jep shenja të sëm undjeve deri kur në brendësi të jetë krijuar ndonjë problem serioz.

Kujdesi ndaj këtij organi është investim për jetën. I ftuar në “News 24” specialisti i bimëve mjekësore, Ylli Merja, tha se kur mëlçia shfaq shqetësime, atëherë aty prej kohësh ka përparuar një sëm undje e cila në shenjat që shfaq është vetëm maja e ajsbergut.

“Si gjëndra më e madhe, shërben në ruatjen e rruazave të kuqe të gja kut.

Mëlçia jep disa shenja të dukshme që njeriu duhet t’i analizojë me veten”, -thotë Merja duke shtuar së nëse hamë ushqime jo të shëndetshme, mëlçia ngarkon punën e saj.

Ai ngre shqetësimin e ngrënies në orët e vona të natës, pak para se të flemë pasi kjo ndikon në dhja mosje dhe zmadhim të mëlçisë e cila nuk do mund të përballojë më pas funksionet e saj.

“Në fillim, duhet të kontrollojmë gjuhën për myk, nëse jo, atëherë duhet të dyshojmë te mëlçia.”

Të tjera shenja të sëm undjeve të mundshme në mëlçi janë: lodhje e vazhdueshme, këputje trupi dhe he ma toma, po ashtu fryrja e duarve dëshmon për probleme të cila tregojnë për një mëlçi që nuk funksionin në rregull, por edhe veshka që kanë ulur rendimentin e tyre.

Në analiza të specifikuara kërkohen provat e heparit, kontroll i libidogramës për të parë vlerat e kolesterolit dhe eko për detaje. Mënyrat për mbrojtjen e mëlçisë janë të shumta.

Merja këshillon përdorimin e lakrave të egra si çikoret, lëpjetat dhe qumështoren.

Sipas tij të nevojshme janë arrat, 4-5 korra në ditë, 1-2 lugë kafeje kurkumë. Këto rigjenerojnë qelizat, duke mos harruar edhe uthullën e mollës së eg ër.

Gjatë natës nuk duhet ta ngarkojmë këtë organ, madje me kujdes gjatë ditës mund të pimë çaj lule tambëlgja ku që bën detoksin e mëlçisë e cila shpesh është e ngarkuar me he lme.

Gjethet e tambëlgja kut i ziejmë dhe i pimë gjatë ditës deri sa të arrijmë parametrat normale të gja kut.

“Nuk duhet të kursejmë frutat e eg ra, molla e eg ër, dëllinja, murrizi i eg ër shkrijnë kolesterolin.

Duhet të na shkojë mendja tëk karotat, rrepat e kuqe e të bardha”,-shton Merja duke na kujtuar se mëlçia si organ jeton edhe 600 vite, varet si ne e trajtojmë atë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *