Categories
Uncategorized

Qe gjalpì kur te pergatìtet te kete shìje te veçante, hìdhìnì nje luge çajì nga ky perberes

Gjalpi që shitet në dyqan bëhet nga qumështi i paste.rizuar. Por, nëse ju e bëni vetë gjalpin tuaj organik, do të merrni një produkt 100% të shëndetshëm, plot me vitamina dhe minerale.

Gjalpi është i pasur me vitaminë A, e cila ju duhet për shëndetin e syve, indeve, membranave, dhëmbëve dhe lëkurës.

Vitamina A është pjesë e transkriptimit të gjeneve. Receta e gjalpit organik.

Përbërësit: 2 filxhanë me pana organike (450 ml). 1 lugë çaji kripë deti.

Përgatitja:

Punojeni panën organike duke përdorur një mikser ushqimor për 10 minuta. Ajo do të ndahet në dy komponentë kryesore ? gjalpin dhe dhallën. Kullojeni dhallën me një kullesë. Shpëlani gjalpin me ujë të ftohtë të rrjedhshëm. Bëjeni këtë derisa uji të bëhet më i qartë.

Shtrydheni gjalpin në mënyrë që të hiqni çdo pjesë të lëngshme. Me një lugë druri, transferojeni gjalpin në një kavanoz dhe ruajeni atë në frigorifer. Mund ta përdorni.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *