Categories
Uncategorized

Ilva Tare u largua drejt Amerikes, ja puna qe po ushtron atje dhe si ndihet pas shpernguljes

Gazetarja e njohur Ilva Tare ndodhet në Amerikë. Ajo u largua nga Shqipëria për t’iu bashkuar pjesës tjetër të familjes në Amerikë.

Pas 25 vitesh në median shqiptare, ajo u shpërngul në Uashington ku po jeton dhe punon.

Nëpërmjet një postimi në Twitter, Ilva tregon se ka nisur një projekt të rëndësishëm dhe se ndihet shumë e lumtur.

“Jam e emocionuar të ndaj disa lajme personale:

Që nga 1 Prilli, jo vetëm që jetoj në anën tjetër të Atlantikut, por kam filluar të punoj me Këshillin e Atlantikut në Uashington, DC, ku do të lançoj serinë Balkans Debrief”, shkruan Tare në Twitter.

Emisioni i saj i fundit televiziv në Shqipëri ishte “Now” stafetë të cilën ja kaloi gazetares, Erla Mëhilli

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *