Categories
Uncategorized

Receta e plote e specave te kuq, te cilat do tju hapin oreksin tani ne stinen e veres

Përbërësit

3-4 spec i kuq , 3-4 spec jeshil (ose të verdhë)

2-3 thelpi hudhër

pak uthull, vaj ulliri, kripë

Përgatitja :

1. I lajmë dhe i pastrojmë specat nga farat. I presim në forma rrethore dhe i kavardisim shumë pak në një tigan me vaj ulliri.

2. E grijmë hudhrën në rende dhe e shtojmë te specat.

I spërkasim me kripë dhe uthull dhe i mbulojmë me kapak që të zbuten për pak minuta.

3. Është si një sallatë e shijshme që të hap oreksin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *