Categories
Uncategorized

Edhe sa do te qendroj i nxehti Afrikan ne vendin tone dhe kur do te vij fresku, sipas sinoptikanes Rezarta Xhakollari

Nje vale e nxehti e parakohshme me temperatura mbi normen jane ato qe po kalojme keto dite.

Por cfare na pret ne ditet ne vijim..

Sipas sinoptikanes Rezarta Xhakollari, tashme vala e nxehte eshte perqendruar ne gadishullin e ballkanit dhe po zhvendoset duke i lene vendin masave ajrore me te fresketa duke e larguar te nxehtin saharian.

Kjo pritet te ndodhe pas ditës se neserme pasi edhe keto dy dite priten temperatura te larta krzesisht ne yonen qendrore dhe ne jug si dhe ne bregdet.

Diten e neserme pritet mot me vranesira dhe renie te temperaturave pas mesdites kryesisht ne zonen veriore dhe qendrore te vendit..

Gjate javes gjithashtu kemi nje tendence renie te temperaturave dhe reshje te izoluara.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *